Drewno do kominka alternatywą dla drogiego gazu.

ogrzewanieDrewno do kominka to ekologiczny materiał opałowy za pomocą którego można ogrzać nawet sporej wielkości dom. Wszystko dzięki metodzie połączenia instalacji kominka z wewnętrzną siecią centralnego ogrzewania. Dzięki temu nadwyżki ciepła wędrują i inne części domu bez konieczności przegrzewania temperatury w pomieszczeniu gdzie znajduje się to urządzenie. Opał drzewny w porównaniu do surowca węglowego ma dużo zalet, pomimo że wartość opałowa tego pierwszego jest znacznie mniejsza, przeważają zyski środowiskowe.

Podczas spalania wsadu drzewnego do atmosfery wędrują tylko woda i dwutlenek węgla, w przypadku spalania paliw kopalnych dochodzi to jednoczesnego wytworzenia innych szkodliwych tlenków. Siarka, azot i fosfor to najczęściej występujące w urobku węglowym zanieczyszczenia. Oczywiście zdarzają się złoża mniej lub bardziej zanieczyszczone, jednak większość z nich i tak posiada sporą cześć substancji niepożądanych. Chociaż istnieją możliwości chemicznego i fizycznego oczyszczenia tego surowca w rzeczywistości jest to nie opłacalne, dlatego spalanie węgla kamiennego i brunatnego jeszcze bardzo długo będzie wiązało się z emisją szkodliwych substancji do atmosfery.

Drewno kominkowe  to jedna z najlepszych metod ogrzewania domu, przynajmniej z punktu wiedzenia czystości środowiska naturalnego. Jako argument przeciwko, ktoś mógłby podać fakt, ze drzewa w procesie fotosyntezy produkują tlen, a ich wycinanie wiąże się usuwaniem cennych mocy wytwórczych. Jest to poniekąd istotny fakt, jednak należy pamiętać że leśnicy dbający o stan lasów mają odpowiednią wiedzę na temat ilości i jakości drzewostanu. Ich zadaniem jest wycinka starych, schorowanych i zniszczonych drzew, a na ich miejsce sadzenie nowych egzemplarzy. Kupując drewno kominkowe należy zainteresować się tym, czy posiada ono odpowiedni certyfikat potwierdzający uczciwość sprzedawcy. Nabywając ten towar z drodze legalnej sprzedaży, pośrednio także przyczyniamy się o dbania o zielone płuca naszej planety czyli o lasy.

W obecnych czasach, kiedy zainteresowanie ochrona środowiska i zastosowaniem ekologicznych surowców przez szeroko rozumiany przemysł stały się czymś w rodzaju mody, wiele osób chciało by takie proekologiczne zachowania wcielać w swoich domach. Zastosowanie surowca energetycznego jakim jest drewno kominkowe z firmy do-kominka.pl jest na pewno dobrym przykładem na aktywne zainteresowanie tematem.