Do czego służą nam folie?

Folie są przez nas powszechnie używane, bo jest ich co najmniej kilkanaście różnych rodzajów i każdy z nich niemal może być do czego innego przeznaczonych, a o niektórych miejscach przeznaczenia czy rodzajach folii nawet nie mamy pojęcia. Najczęściej używamy reklamówek foliowych czyli jednej z wielu postaci folii, ponieważ są one najpowszechniejsze i najbardziej wygodne dla nas, a w większości sklepów dostajemy je do zakupów za darmo lub płacimy za nie.

Czytaj dalej

Co warto wiedzieć o hodowli kóz w gospodarstwach ekologicznych

W Polsce najbardziej popularnymi zwierzętami hodowlanymi są świnie, krowy, konie, drób, owce. W latach osiemdziesiątych lista popularnych zwierząt hodowlanych została rozszerzona o kozy. Do ich popularności przyczyniły się przede wszystkim walory zdrowotne koziego mleka, które stało się alternatywą dla mleka krowiego w przypadku karmienia dzieci dotkniętych alergią lub skazą białkową. Zdecydowana większość hodowanych w Polsce kóz, to zwierzęta hodowane w gospodarstwach ekologicznych. Czytaj dalej

Zawsze pyszne oscypki

oscypkiOscypki to chyba wszystkim znane sery podhalańskie. Ich charakterystyczny słodko słony smak jest na pewno ciekawą propozycją kulinarną. Może być powiem dodatkiem lub składnikiem głównym wielu ciekawych dań. Nawet sam oscypek upieczony na grillu stanowi ciekawą przekąskę. W zasadzie nie powinno to dziwić, polskie dania od wieków opierały się na bogactwie polskich upraw i hodowli.

Czytaj dalej