Co warto wiedzieć o hodowli kóz w gospodarstwach ekologicznych

W Polsce najbardziej popularnymi zwierzętami hodowlanymi są świnie, krowy, konie, drób, owce. W latach osiemdziesiątych lista popularnych zwierząt hodowlanych została rozszerzona o kozy. Do ich popularności przyczyniły się przede wszystkim walory zdrowotne koziego mleka, które stało się alternatywą dla mleka krowiego w przypadku karmienia dzieci dotkniętych alergią lub skazą białkową. Zdecydowana większość hodowanych w Polsce kóz, to zwierzęta hodowane w gospodarstwach ekologicznych. Czytaj dalej

Zawsze pyszne oscypki

oscypkiOscypki to chyba wszystkim znane sery podhalańskie. Ich charakterystyczny słodko słony smak jest na pewno ciekawą propozycją kulinarną. Może być powiem dodatkiem lub składnikiem głównym wielu ciekawych dań. Nawet sam oscypek upieczony na grillu stanowi ciekawą przekąskę. W zasadzie nie powinno to dziwić, polskie dania od wieków opierały się na bogactwie polskich upraw i hodowli.

Czytaj dalej

Potrzeba posiadania opakowań kartonowych

opkowaniaObecnie, kiedy niemal wszystkie produkty trzeba przetransportować z miejsca produkcji do sklepu, niecenione wydają się być opakowania kartonowe. Dzięki mim pojedyncze towary mogą być zebrane większe partie i z powodzeniem zachowywać układ nadany do transportu. Obecnie przemysł jest nastawiony na wielkie zakłady wytwórcze, zlokalizowane w miejscach gdzie dostępne są najtańsze siły wytwórcze, niestety w zamian za to producenci muszą niemal wszystkie wyprodukowane dobra wysłać w inne części świata.

Czytaj dalej